ENDÜSTRİYEL FANLAR

egsoz fanı aksiyel

YANGIN & DUMAN EGSOZ FANLARI

JET FANLAR


Teklif Talep Formu

 

ErP-Ready 400 C300 C200 C      

AXJ SERİSİ JET FANLAR 

* 315mm – 500mm çap aralığında farklı model seçenekleri bulunmaktadır.
* Çift yönlü ve çift devirli olarak üretimi yapılabilmektedir.
* Aerofoil kesitli, açısı ayarlanabilir kanatlar, uygulama tipine göre alüminyum alaşım malzemeden üretilir.
* Gövde susuturucu ile bütünleşik ve galvaniz saçtan imal edilmektedir.
* S1 normal havalandırma zamanı sürekli olarak -20°C / +55°C sıcaklık aralığında,
S2 yangın anında 200°C/2h, 300°C/2h, 400°C/2h sıcaklık aralıklarında çalışmaya uygundur
ektör standart olarak bulunmaktadır.eme tarafında de* Emiş tarafında tel kafes ve üfleme tarafında deflektör standart olarak bulunmaktadır.

Kullanım Alanları

* Genel mahal havalandırmaları
* Kapalı otopark ve garaj duman tahliye sistemleri

Motor

* 2/4 kutuplu, IP 55 korumalı, IE2/3 yüksek verimli tam kapalı tipte, H izolasyon sınıfındadır.

* Kolay elektrik bağlantısı için, gövde dışında IP67 korumalı harici elektrik bağlantı kutusu bulumaktadır.
   * 40000 saat kesintisiz çalışmaya uygun ve kendinden yağlanan kapalı tiptedir.
   * Standart olarak 400V-50Hz’dir ve frekans konvertörü ile kullanıma uygundur.

MERDİVEN BASINÇLANDIRMA FANLARI


Kullanım Alanları

Yangınlarında oluşan duman, nefes almayı zorlaştırıcı ve zehirleyici etkisi nedeniyle insan hayatını tehdit eder. Yangın anında oluşan yüksek sıcaklıktaki bu zararlı gazların en kısa sürede tahliye edilmesi gerekir.  Bu amaçla EN 12101-3 standartlarına uygun olarak üretilen yangın duman egzoz fanları yerli üretim olması sebebiyle hızlı teslimat ve servis gibi avantajlara sahiptir
 

Basınçlandırma fanları veya Yangın basınçlandırma fanları,Yangın esnasında dumanın kontrol edilmesini sağlayan ünitelerden biridir.

Yangın sırasında oluşan duman negatif basınç farkı nedeniyle temiz alanlara kaymaya başlar. Dumanın alan içerisinde yayılmaması için karşı bir basınç gerekmektedir. Bu karşı basıncı Yangın basınç fanları adı verilen üniteler meydana getirir.

Eğer uygun akış hızı sağlanabilirse duman kontrol altına alınabildiği gibi etkiside zayıflatılabilir aksi durumda dumanın başka alanlara sızmasına sebebiyet verilebilir

Yangın, hiç karşılaşmayı istemeyeceğimiz doğal afetlerden biri olup büyük kayıplar yaşamamıza neden olur.Yangın anının kontrolünü sağlamalı, gereken önlemleri almak için adım atmalıyız.

Yangın esnasında fazla miktarda doluşur ve zehirlenmelere neden olabilir.Oluşan bu dumanı kontrol etmenin iki yolu vardır: biri pressuration (basınçlandırma), diğeri de ventilasyon (havalandırma) dır.Yangın sırasında kapının iki tarafındaki basınç farkı ile duman hareket etmektedir.Negatif basınçlı bu alanda basınç farkını yenerek duman kontrol edilebilir.
 
Yeterli hız miktarına ulaşıldığında duman akışı kontrol edilebilir. Bu akış, yangın basınçlandırma fanı ile sağlanıyor. Yangın basınçlandırma fanlarındaki en büyük etken etkin açık kapı ve açık kapılar arasında hızdır.Basınçlandırma fanıyla hava basarak pozitif basınç yaratılır. Fan ile gereken hava miktarı ve basınç seviyesi basınçlandırma sistemi sağlanır.
 

Yangın basınçlandırma fanını seçerken açık kapılardan geçecek havanın hızı ve bu havayı dışarı atacak basınca dikkat edilir.Gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.


 

JET FAN, AKSİYAL FAN, JET TİPİ FAN, AKSİYAL JET FAN, JET FAN FİYAT, JET FAN FİYATI, JET FANLAR, TÜNEL FANLARI, MERDİVEN BASINÇLANDIRMA FANLARI, ENDÜSTRİYEL FANLAR, YANGIN DUMAN EGSOZ FANLARI, EKSOZ FANLARI, EGZOUST FANLARI, ISIYA DAYNIKLI FANLAR, F200 - F300 - F400 FAN.