FİLTRELER


Havalandırma sistemlerinde kullanılan filtre Grupları, g4, eu4, g3, g2, aktf karbon, torbalı filtre fiyatları 
g4 eu4 panel filtre
PANEL FİLTRE
G4-G3 kaset filtreler

g4 eu4 rulo elyaf filtre
RULO ELYAF FİLTRE
rulo halinde elyaf filtreler

torbalı filtre
TORBALI FİLTRE
torbalı jet pulse filtreler

aktif granül karbon filtre
AKTİF KARBON FİLTRE
aktif granül karbonlar


Kartuş filtreler polyester,polipropilen,iğne keçeli veya selüloz malzemeden üretilmektedir.Değişik türdeki filtre malzemeleri anti statik,yağ ve su iticilik yada istenilen belirli özelliklere göre farklılık göstermektedir. Uygulama alanına göre tercih edilen filtre malzemesinden istenilen ebatlarda ve flanş modellerine göre üretim yapılabilmektedir.Başlıca kullanım alanları; yüzey işleme, kaynak dumanı, toz ve boya toplama sistemleri, metal kaplama endüstrisidir

İğne keçeli filtre torbaları özellikle ilaç ve gıda endüstrisi,  çimento ve kireç endüstrisi,demir-çelik ve aluminyum  endüstrisi başta olmak üzere birçok alanda tozların tutulması amacıyla toz tutma ünitelerinde kullanılmaktadır. Keçe Torba filtreler, yüzey testleri yapılmış yüksek kalitedeki liflerden üretilirler.Çok yüksek filtrasyon verimi sağlamaktadır.Uygulama alanına göre kullanılacak filtre malzeme farklılık göstermektedir.

ok ince cam elyafların yüksek ısıya dayanıklı yapıştırıcılarla birleştirilmesi ile üretilmektedir. Filtre malzemesi aluminyum kafes tel içerisine yerleştirilmiştir. Boya fırınlarında ve yüksek ısıda çalışan kurutma kabinlelerin kullanılmaktadır. Düşük başınç düşümünde 300°C ye kadar olan sıcaklıklarda yüksek filtrasyon sağlar

FiltrasyonunÖnemi

Yaşam kalitesini arttırmak ve ihtiyaç duyulan alanlarında istenilen kalitede hava elde etmek amacıyla gerekli ayrımları yaparak dış ortamdaki partikül,toz,toprak ve istenmeyen cisimleri tutmak ve besleme havasındaki zararlı virüs ve bakterileri azaltmak amacıyla havalandırma cihazlarında bu amaca uygun filtreler kullanılmalıdır. Havalandırma cihazlarında kullanılacak filtreler kadar mevcut filtrelerinde belirli periyotlara değiştirilmesi büyük önem arz etmektedir.

İyi bir filtre seçimi için aşağıdaki sorulara cevap aranmalıdır.

Kullanım Alanı: Filtrenin uygulama yeri ve hangi amaçla kullanılacağı iyi tespit edilmelidir.Seçilecek filtre genel havalandırma sistemlerinde kullanılabileceği gibi hastane gibi hassas hava ihtiyacının önemli olduğu bir mekanda olabilir.

Filtre Edilecek Partikül Özellikleri: Uzun ömürlü ve verimli bir filtrasyon  için en önemli faktör filtre edilecek partikül boyutu ve özelliğinin iyi tespit edilmesidir.

İhtiyaç Duyulan Filtrasyon Verimi: Filtrasyon verimi tespit edilmesi gereken en önemli hususların başında gelmektedir. Yüksek basınç kaybı ve enerji sarfiyatına engel olmak için kullanım ortamına en uygun olan yeterli verimliliğin seçilmesi gerekmektedir.

Çevresel Koşullar: Aynı ürün grubu altındaki her bir filtre farklı çevresel ortamlar için dizayn edilmiş ve geliştirilmiş olabilir. Kullanılacak filtre ısı, nem, korozyon gibi faktörler göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

Kullanım Sonrası Filtrenin Geri Dönüşümü: Eğer filtre toksik gaz veya zararlı kirleticileri filtrasyon amacı ile kullanılacak ise kullanım sonrası geri dönüşümü düşünülmesi gereken önemli bir husustur. Bu tür durumlarda filtre tercihi geri dönüşümü kolay ürünler düşünülerek yapılmalıdır.

Kabul Edilebilir Basınç Kaybı Seviyesi: Özellikle belirli uygulamalarda havalandırma sisteminin performansını etkileyen en önemli husus filtrenin göstermiş olduğu basınç düşümü değeridir. Kullanılacak filtresinin basınç düşümü değerleri havalandırma sistemi için en uygun şekilde tercih edilmelidir.

Filterinin Toz Tutma Kapasitesi: Filtre tercihi ortamdaki toz seviyesi ve bu tozu tutma kapasitesine göre yapılmalıdır. Toz kapasitesi ile birlikte filtrenin uzun ömürlü olmasıda iyi bir filtreden beklenen bir durumdur.  

Filtre Ebatları: İstenen özelliklerin tamamını taşıyan filtrenin ebatları optimum ölçülerde olmalıdır. Standart ölçüde üretilen filtreler hem fiyat hemde teslim süresi açısında avantaj sağlamaktadır..

Filtre Montaj Kolaylığı: Filtrenin maksimum performansta çalışabilmesi sağlamak amacıyla filtre seçilmeden önce montaj şekli ve kolaylığı iyice düşünülmelidir.

Hava, %21’i Oksijen, %78’i Azot, %1’i Argon ve çok az miktarda diğer gazlardan oluşmaktadır. Aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi, soluduğumuz hava; doğa, insanlar ve endüstriyel prosesler sonucu oluşan madde taneciklerini ve gazları da içermektedir. Bunlar içerisinden dikkat etmemiz gereken tanecik ve gazlar; sağlığımıza, konforumuza, yaşadığımız alanlara ve ürettiğimiz ürünlere zarar verenleridir

Etiketler:
filtre fiyatı havalandırma filtresi fancoil filtresi santral filtresi klima filtresi elyaf filtre fiyatı bayisi satışı ankara rulo filtre jet filtre torbalı filtre nomeks filtre filtre torbası, filtre fiyatı, havalandırma filtresi, g4, g3, g2, eu2, eu3, eu4, panel, kaset, rulo elyaf, poliüretan, torbalı, jet pulse, aktif granül karbon filtre